V dnešní době už u sebe vážně každý člověk nosí mobilní telefon. Tento pomocník do kapsy nám pomáhá s prací, vzděláním, zábavou, socializací, seznamováním, ale i hledáním trasy na výletech a spoustou dalších úkolů. I přesto však okolo něho panuje řada nesmyslných mýtů. Jak je to s nabíjením baterie vašeho mobilu?
Nejčastější omyly
Pojďme se společně podívat na nejčastější mýty o nabíjení baterií, kterým možná věříte i vy:
- Vypínání telefonu (například na noc) opravdu nepomáhá prodloužit životnost baterie.
- Nabíjení telefonu prostřednictvím počítače/notebooku opravdu nepoškozuje jeho baterii.
- V zimním období nedostává baterie více zabrat. Ba právě naopak. Škodí jí spíše vysoké letní teploty a přímé slunce.
- Myslete na to, že baterii můžete nechat vyměnit v jakémkoliv telefonu. Díky tomu prodloužíte jeho životnost.
- Baterii nenechávejte vybít na 0 %, než ji zapojíte do zásuvky. Moderní zařízení nejlépe pracují v rozmezí 20–80 % své kapacity. Chcete-li opravdu zvýšit jejich životnost, snažte se neustále držet v těchto mezích. Menší i větší nabití je zbytečně namáhá.
Pozor na voděodolnost
Spoléháte se například na voděodolnost telefonu IP 68? Pak si dávejte pozor – váš mobil totiž není nedotknutelný.
Zmíněné krytí funguje jen v případě, kdy je telefon položený v klidné a sladké vodě (například v obyčejném bazénu nebo pod sprchou). Pokud si jej budete brát na vodní skútr na moři (slaná voda je zabiják voděodolnosti), do vířivky či podobně, riskujete jeho utopení.
Zajímá vás více detailů ohledně vašich kapesních parťáků? V takovém případě si rozklikněte výše vložené odkazy. Ihned zjistíte celou řadu zajímavých informací a poučíte se. Dostanete se totiž do prostředí oblíbeného magazínu Wired, který dennodenně píše o technice, vědě a byznysu.